7 порад по прикрасі столу на день народження

Ура! День Народження! Гості запрошені, квартира прикрашена, складено план розваг, залишається сама малість – накрити стіл. Можна, звичайно, слідувати віковим традиціям сім’ї або звичайного етикету, але навряд чи класично оформлений стіл впишеться в яскраву атмосферу квартири (якщо тільки Ви не вирішили просто її прибрали без зайвих прикрас). Спробуємо збагнути кілька варіантів того, як прикрасити стіл на день народження: дитині, чоловіку, хлопцеві, дідусю, та так, щоб запам’яталося на все життя! Яку ідею Ви б не вибрали, потрібно слідувати декільком ключовим пунктам. Решта – дрібниці! Отже, на столі повинно бути:

 1. Те, що будуть їсти і пити
 2. Те, з чого будуть їсти і пити
 3. Те, чим є
 4. Те, чим будуть витиратися
 1. Ви вирішили влаштувати тематичну вечірку? Відповідаємо всім вимогам обраного напрямку. Якщо це тема Гаррі Поттера, не можна обійтися без гарбузового соку і інших чарівних частувань. З посудом в даному випадку просто – згодиться сама звична, якою Ви користуєтеся щодня. Серветки краще використовувати тканинні, а на стіл крім частувань поставити свічки (бажано з потьоками воску) і пір’я сов (головне не потрапити ними в їжу). Для більшої переконливості заготовте кілька газет чарівного світу, щоб гості могли трохи почитати. Не любите казки? Ваша тема – гангстери 30-х років. В даному випадку доведеться готувати стейк і все те, що було популярно в той час. З напоїв – вино. З посуду підійде фарфор (за браком візьмемо кераміку). Серветки також тканинні. Можна недбало кинути муляж револьвера, куль, кілька сигар, а взагалі, гангстери воліли їсти за столом, сервірованим як раз по етикету, з ножами і виделками. Не знаємо дрібниць – ліземо на пошуки в всюдисущий інтернет. В результаті повинен вийти красиво оформлений стіл на День Народження.
 1. Воліли морський стиль? Постеліть блакитну скатертину, додайте в центрі блюдо у формі фрегата, а на вільному просторі між тарілками і склянками поставте рибок, качечок та кораблики. У бутерброди застроміть піратські прапори. Загалом, підключаємо фантазію і перетворюємо стіл в океан або хоча б маленький ставок. Аналогічно легко перетворити на що завгодно, наприклад, в гоночну трасу.
 1. Ще по центру можна поставити кілька тягарців, які будуть триматися гелієві кульки. На одному вони рівні будуть чи ні – вирішувати Вам.
 1. Найбільш акуратно виглядає мінімалізм. Один або два кольори, пропорційно розставлена посуд, класичні серветки, можливо трохи квітів в тон всьому столу. Але цей варіант для більш дорослої публіки.
 1. Для більш буденного святкування досить розставити гарний посуд і смачну їжу. Для естетики – кілька маленьких букетиків квітів. Якщо Ви не хочете, щоб веселі гості порушили весь Ваш грандіозний план святкування – заздалегідь розставте таблички з їхніми іменами на відповідних тарілках. Якщо захочете, краю склянок (бокалів) прикрасьте цукром, він виглядає як іній або кристали. Це нескладно, достатньо змочити крайку склянки лимонним або апельсиновим соком і відразу занурити цю кромку в цукор. Тканинні серветки, красиво складаємо, а паперові акуратно помістити під край тарілки. Так, банально, а що робити? Це теж спосіб :-).
 1. Якщо День Народження влаштовують дитині, імениннику – різнокольорові ковпачки розставляють на столі замість табличок з іменами, а стіл закидають цукерками (зазвичай M&m’s). Стакани також прикрасимо цукром і помістимо в них гарні завиті або прикрашені чимось трубочки, яких зараз повно в магазинах. Для безпеки краще придбати одноразові картонні тарілки, до того ж вони барвисті (а ще їх мити не треба).
 1. Для малогабаритної квартири краще підійде шведський стіл. Для подібних випадків досить красиво нарізати і розкласти частування, а поруч поставити стопку тарілок.

Фото ідеї прикрашеного столу

І як зазвичай я підібрав кілька цікавих фото ідей оформлення столу на свято, думаю хоч це допоможе надихнути на свій унікальний дизайн.

Відео урок красивою сервірування столу

Наостанок

Якщо не хочете возитися з оформленням, то всі страви виглядають красиво і святково – стіл вже вийде ошатним. Якщо Вам цього недостатньо – скористайтеся нашими порадами. Бажаємо добре повеселитися! Діліться посиланнями і чекаємо Ваших коментарів.