Ігри та конкурси на День Народження 5 років

5 років – ось і настав перший ювілей у житті вашого малюка! Дитина вже відчуває себе досить дорослим для того, щоб відзначити це свято не тільки з родичами, але і запросити до себе в гості друзів.

Організація подібного заходу в домашніх умовах вимагає деяких приготувань:

Підготуйте сценарій вашого свята

  • Виберіть ведучого для ведення всього заходу (це може бути хтось із батьків, так і приглашённый аніматор)
  • Придбайте заздалегідь сувеніри, якими будуть нагороджуватися учасники
  • Підбирайте ігри та конкурси у відповідності з віковими особливостями ваших маленьких гостей
  • Тривалість кожного конкурсу не більше 15 хвилин, щоб не втомлювати дітей або навпаки не перевозбудить їх
  • Обов’язково чергуйте активні розваги зі спокійними інтелектуально-творчими конкурсами

Почати свято слід із створення атмосфери інтриги і єднання всієї компанії маленьких гостей. Для цього добре підійде гра «Нове ім’я».

Необхідно заздалегідь вирізати картки з яскравого паперу у вигляді улюблених героїв іменинника і заховати в одній з кімнат. Після цього запросити всіх дітей в таємну кімнату і виділити їм определённое час на пошуки карток. Як тільки кожен учасник знайшов собі картку, переходимо до другої частини цієї гри. Ведучий по колу кидає м’яч, супроводжуючи питанням: «Як тебе звуть?». Потрібно назвати не своё справжнє ім’я, а казкового героя, зображеного на картці кожного володаря. На увесь вечір, кожна дитина перетворюється в цього героя і до нього слід звертатися лише з нового імені.

Варіанти ігор та конкурсів для дітей

«Магічний циліндр»

Всі діти шикуються в коло. Ведучий демонструє їм капелюх, супроводжуючи словами: «Ця капелюх непроста, вона чарівна. Хто її одягає на голову, той дзиґою починає крутитися! А коли музика замовкає, той, хто в цій капелюсі зникає!». Потім на власному прикладі демонструє дітям принцип гри, тобто одягає собі на голову циліндр, що обертається навколо себе один раз і потім передає наступному учаснику. Далі конкурс триває під запальну музику і діти швидко передають капелюх як естафетну паличку по описаним правилам. Як тільки музика замовкає, так гравець на якому виявляється капелюх – вибуває. Останньому хто залишився в капелюсі вручається приз.

Організуйте спортивний дитячий день народження!

«Дорослі і діти»

Ведучий озвучує дітям правила гри: коли вимовлятися слово «дорослі» вони повинні встати на носки і потягнутися вгору руками, а якщо вони чують слово «малюки», то повинні присісти нижче. Зрозуміло, що завдання ведучого – заплутати хлопців, і для цього він спершу вимовляє слова «дорослі!» нарочито голосно, а «малюки» – ледве чутним шепотом. Потім ведучий діаметрально протилежно змінює інтонацію і гучність. Крім того, ведучий може вводити дітей в оману вдаючись до візуально-звуковим оманам, тобто вимовляючи «дорослі» – провідний присідає, а кажучи «малюки» – постає на носочки. Той, хто помиляється, вибуває з гри.

«Лёд і цукерка»

Цей конкурс рекомендується проводити в тёплое час року. Попередньо необхідно заморозити в маленьких шматочках льоду цукерки M&S. Після якого-небудь особливо активного конкурсу, щоб дати дітям час і відпочити і охолодитися, ведучий пропонує кожній дитині взяти по одному шматочку льоду і як можна швидше розтопити його. Хто перший дістане з крижинки цукерку, той отримує упаковку цукерок M&S.

«Гонки машин».

Для проведення цього конкурсу знадобляться дві дитячі машинки, верёвки і олівці. Закріпіть один кінець верёвки до олівця, а другий – до машинці. Діти повинні якомога швидше намотати верёвку на олівець, не відриваючи коліс машини від підлоги.

У разі якщо в компанії дітей переважають дівчатка, то машинку краще замінити іграшковими каретами.

«Долоньки в подарунок»

Візьміть великий аркуш паперу (формат А1), кольорові фломастери та садовіть дітей по всьому периметру аркуша. Кожна дитина має обвести свої долоньки і прикрасити їх на свій розсуд. По завершенні спільної творчості дітей, ведучий просить всіх дітей підписати цю картину. В центрі полотна пишуть дату торжества, супроводжуючи словами: «Через 15 років всім творцям цього шедевра слід зібратися на черговий ювілей іменинника і знову обвести свої долоньки».

Можна організувати на День Народження — піжамну вечірку для дітей!

«Конкурс гурманів»

Кожній дитині по черзі зав’язують очі і просять відкрити рот. Потім кладуть у рот шматочок фрукта або ягоди. Асортимент повинен бути різноманітним – шоколад, банани, мармелад, полуниця, апельсини та інше. Головна умова – шматочки повинні бути маленькими і класти їх в ротик дитини необхідно дуже акуратно, щоб дитина не злякався і не поперхнувся. Малюк повинен на смак визначити, що це таке. Попередньо дізнайтеся десертні переваги дітей і обов’язково враховуйте побажання їхніх батьків. Всі вгадали отримують в якості призу той самий фрукт або цукерку, яку відгадали.

«Міні-чемпіонат із запуску повітряних куль»

Знадобиться кілька повітряних кульок зі свистком. Всі діти шикуються уздовж стіни, максимально надувають кульки (якщо у когось з малюків не виходить, то можна залучати до надування кулі своїх батьків). По команді ведучого відпускають кулі. Чий кулька долетить далі за всіх, той і переможець. Змагатися в цьому конкурсі можна до тих пір, поки батьки не втомляться від багатоголосого піщаний куль.

«Загадкові кульки»

Батькам необхідно написати на маленьких шматочках паперу загадки, скрутити їх в трубочки і покласти всередину повітряних куль. Для початку дітям необхідно знищити повітряні бомбочки (ті самі кульки, які ми вклали загадки). Можна підбадьорювати дітей в цьому процесі «Ми не боїмося цих бабахов, ми їх легко одними попами знешкодимо і розгадаємо всі загадки, щоб рухатися далі!» Після того як вдалося витягти з кульок записки, ведучий починає читати дітям загадки, а вони дружно відгадують.

Дитяча піратська вечірка — варіанти конкурсів!

«Пчёлка на квітковій галявині»

Для цього конкурсу мамі потрібно зшити кілька капелюхів квіткової спрямованості. Наприклад, з вати – кульбаба; з блакитного атласу – дзвіночок; з білого ситцю – ромашку; з червоного атласу – троянду. Найбільшого праці потребуватиме виготовлення капелюхи-пчёлки. Найкраще для цього підійде глибока трикотажна шапочка, зверху пришити крила і вусики. Шапка повинна обов’язково закривати очі дитини. Гра будується за принципом піжмурки. Спочатку на іменинника надягають капелюх-пчёлку, розкручують його і відпускають на пошуки квітів. Коли бджілка зловить яку-небудь квітку, вона головного убору повинна відгадати, що це за квіточка. Потім пчёлка і спійманий квітка міняються своїми шапочками. І знову водить пчёлка.

«Світло мій дзеркальце, скажи, та всю правду покажи…»

Серед дітей вибирається ведучий, завдання якого в цьому конкурсі, показувати різні хитромудрі фігури і гримаси. Інші діти повинні точно скопіювати його руху. Важливо, щоб у ролі «Дзеркала» спробував себе кожна дитина. Цей конкурс розвиває в дітях акторські здібності і допомагає боротися з сором’язливістю дитини.

«Якщо це не …»

Ця гра розвиває асоціативне мислення у дітей. Вибирається який-небудь предмет і передається по колу зі словами: «Якщо це не м’яч, то це сонце». Наступний дитина продовжує естафету з іграшкою і додає до раніше сказаного варіанту ещё одне припущення: «Якщо це не м’яч і не сонце, то це апельсин!». Таким чином продовжується передача іграшки, поки вона не пройде весь коло. Діти перераховують, всё на що схожий цей предмет. Вибуває учасник, який не зміг підібрати наступного слова.

«Матрьошка з подарунками для всієї компанії»

За кілька днів до торжества візьміть кілька коробок різного розміру і розмалюйте їх разом з дітьми. Потім в саму маленьку коробку покладіть сувеніри для всіх дітей. Маленьку коробку покладіть в коробку трохи більшого розміру і так далі, за принципом матрьошки укладіть всі коробки в найбільшу з них. У призначений день торжества посадіть всіх дітей у коло і під музику почніть передавати величезну подарункову коробку-матрьошку. Коли музика замовкає, дитина у якого в цей момент коробка в руках – відкриває её і виявляє там коробку меншого розміру. Знову звучить музика і діти по колу передають чергову коробку поки не стихне музика. Таким чином, гра продовжується поки діти не доберуться до самої маленької коробочки з подарунками для всієї компанії.