Конкурси на день народження для дітей

Напевно, кожному з батьків хочеться, щоб день його народження малюка будь то хлопчик чи дівчинка, пройшов на найвищому рівні і залишив найприємніші спогади. Але що для цього потрібно зробити? Як правило, стандартний дитячий свято проходить під девізом «Діти окремо – батьки окремо», але чи правильно це? Повірте, мине зовсім небагато часу, і ви будете сумувати за тим, як ваша дитина потребувала вашої компанії і вдень і ввечері. Тому, відкиньте всі сумніви і відмовки – приділіть своєму малюкові вашу увагу і турботу. Крім святкового оформлення будинку і приготування страви вам слід замислитися про програму розваги для іменинника і його маленьких гостей. Щоб свято вийшло веселим і цікавим потрібно заздалегідь вибрати веселі конкурси на день народження для дітей будинку. Головні принципи вибору дитячих ігор – це їхня безпека і необразливість. Тобто вони не повинні нести навіть найменший елемент небезпеки для здоров’я малюків і містити двозначні натяки.

Конкурси на день народження для дітей — 17 ігор

 • «Які ми всі різнокольорові». Цей цікавий конкурс добре провести на самому початку, щоб діти могли трішки познайомитися один з одним. Ведучий свята просить всіх дітей сісти за стіл, а після пропонує встати тим, у кого є білий колір в одязі. Піднялися діти повинні по черзі назвати своє ім’я та розповісти, ким їм доводиться винуватець торжества. Потім ведучий називає інший колір, його завдання задіяти всіх присутніх маленьких гостей.
 • «Моя планета». Для цієї веселої гри вам знадобляться великі повітряні кулі та кольорові маркери. Ведучий говорить дітям, що кулі в їх руках – це планети нашого Всесвіту, які терміново потрібно заселити жителями. Кожна дитина повинна самостійно заселити свою планету, тобто намалювати на кульці маленьких чоловічків. Перемагає той, на чиєму планеті виявиться більша кількість інопланетян.
 • «Відшукай потрібний колір». Ведучий просить встати всіх хлопців у коло. Потім він пояснює, що після його слів «Раз, два, три, синій колір знайди!» діти повинні знайти в кімнаті або на гостях вказаний колір і доторкнуться до нього долонею. Той, хто не встиг це зробити– вибуває з гри і сідає на своє місце. Гра продовжується до тих пір, поки не залишиться лише один переможець.
 • «Знавець казок». Ведучий гри, посадивши дітей в гурток, зачитує цитати з найвідоміших дитячих казок. Дитина, отгадавший казку першим, отримує за це жетончик. За підсумками гри перемагає той, хто набрав найбільшу кількість жетончиків.
 • «Коровай». Улюблений старий «Коровай» як і раніше актуальний. Всі хлопці стають у коло, а винуватець торжества в його центр і хором починають співати: «Як на Галі іменини спекли ми коровай». Дитина, якого вибрав іменинник, міняється з ним місцями і встає в коло. Пісню співають заново.
 • «Пройти через перешкоду». Для цього конкурсу потрібна дерев’яна або пластикова планка і двоє дорослих. На шляху хлопців дорослі перешкоду встановлюють таким чином, щоб під нею міг пройти навіть найвищий дитина. Торкатися планки не можна. Після того, як всі діти подолали перешкоду, її висота знижується і знижується до тих пір, поки хлопці навіть і поповзом не можуть пролізти під встановленої планкою.
 • «Російська рулетка». Для цієї гри потрібно кілька яєць, штучок 5. Ведучий попереджає хлопців про те, що одне з них сире, а інші – варені. Завдання учасників – вибрати одне яйце та розбити його об лоб. Яскраві емоції забезпечені – нікому не захочеться, щоб його яйце виявилося сирим. Секрет у тому, що насправді всі 5 яєць були вареними, але учасники цього знати не могли!
 • «Їстівне — неїстівне». Досить стара гра до цих пір не втрачає своєї актуальності. Ведучий обережно кидає м’ячик одному з дітей і називає їстівні продукти або абсолютно неїстівні предмети. Діти повинні проявити швидкість реакції – зловити м’ячик, якщо це їстівне і відбити, якщо це не можна їсти.
 • «Шумахер». До двох іграшкових машинок заздалегідь прив’язуються досить довгі нитки, а їх кінців – олівці. За сигналом ведучого учасники починають намотувати нитки на олівці. Загальновизнаним Шумахером стає той, хто швидше смотает всю нитку.
 • «З’їж яблучко». Кілька яблук ниточкою прив’язують за держак і підвішують. Діти, по одному підходять до яблуку і намагаються відкусити хоча б один шматочок, руками корис��ься не можна. Зробити це не так-то просто!
 • «Спробуй навпаки». Ведучий оголошує завдання – потрібно що-небудь намалювати. Але трудність в тому, що зробити це треба лівою рукою — правшам і правою – лівою рукою.
 • «Найкраща пародія». Ведучий роздає всім дітям картки, на яких зазначені імена популярних співаків. Учасники конкурсу повинні вжитися в роль і виконати пісню, мимохідь на цього виконавця. Для полегшення завдання текст пісні має бути надрукований на картці із зворотного боку. Ведучий, у свою чергу, повинен заздалегідь підготувати мінусовки цих композицій.
 • «Хто сильніший?». Ведучий пропонує хлопцям позмагатися у силі своїх легких! Для цього учасники гри повинні спробувати надути повітряні кульки за строго відведений час без допомоги рук. Той, кому це вдається, оголошується самим сильним.
 • «Поборемося?». Досить кумедний конкурс. Ведучий запрошує двох хлопчиків в центр кімнати. Пропонує їм надіти боксерські рукавички, після чого проводить розминку перед боєм. Після закінчення двох хвилин ораторського мистецтва провідного з’ясовується, що завдання учасників зовсім не побоксувати, а як можна швидше розгорнути маленьку цукерочку. Загальне здивування вам гарантовано, до того ж розгорнути цукерочку від папірці в боксерських рукавичках досить важко.
 • «найспритніший». На підлозі розставляються фігурки, наприклад кеглі. За сигналом ведучого діти під музику ходять навколо них. Як тільки музика замовкає, учасники повинні встигнути схопити фігурку. Той, кому нічого не дісталося — виходить з гри. Відповідно на одну зменшується і кількість кеглів. Гра продовжується до тих пір, поки не залишиться тільки один учасник.
 • «Матрьошки». Це конкурс покаже, хто швидше з діток вміє одягатися. На стільчику перед учасниками лежать два сарафана і дві косинки. Перемагає той, хто встигне першим надіти сарафан і зав’язати хустку.
 • «Крива доріжка». Для цього конкурсу потрібно накреслити на підлозі крейдою криву лінію, тобто доріжку. Завдання учасників – пройти по ній жодного разу впавши і не спіткнувшись, дивлячись при цьому на доріжку із зворотного боку бінокля.

Відео інструкція як влаштувати день народження дитині вдома з конкурсами, іграми та танцями своїми руками

Оригінальний конкурс для дітей на день народження

Як оформити самий веселий день народження для дитини вдома

Наостанок

Що б все пройшло на ура, раджу прочитати статтю як прикрасити кімнату на день народження.

В кімнаті або приміщенні, де планується провести свято, потрібно звільнити досить велику площу від зайвих предметів. Це допоможе дітям від душі повеселитися. До того ж пам’ятаєте, що крихкі та небезпечні для дітей предмети слід заздалегідь прибрати. Приготуйте дітям солодкі призи і маленькі сувеніри за участь у всіх конкурсах, адже у віці 5,6,7,8,9,10,11,12 років образи бувають дуже сильні, якщо хтось не отримає приз і пам’ятайте, що від того, як ретельно ви підійдете до організації та проведення цього важливого і святкової події, буде залежати настрій вашої дитини і його гостей. Проявіть фантазію, підключіть ваше творче мислення і згадайте своє дитинство! Найбільшою подякою вам буде щасливі дитячі обличчя, дзвінкий, радісний сміх і промениста усмішка самого головного малюка в світі!