Сценарій до Дня Матері

Приміщення, де проходить захід, святково прикрашене. Тут розташована фотовиставка «Загляньте в мамині очі», виставка дитячих малюнків «Моя мама». Зал прикрашений живими та паперовими квітами.

Фонограма «Пісня про маму»

Ведуча 1: Дорогі гості! Милі, добрі жінки: жінки-доньки, жінки-трудівниці, жінки-матері, жінки-бабусі! Дозвольте цього теплого дня сердечно привітати вас з вашим святом, Днем матері, побажати здоров’я, миру і сімейного благополуччя. Сьогодні ми з вами зібралися, щоб поговорити про найдорожчому і близьку людину, про людину, перед якою ми завжди в неуплатном боргу.

Ведуча 2: І цю людину називають прекрасним гордим ім’ям — Мати. Мати віддає дитині всю мудрість душі, тепло свого серця, своє здоров’я. Материнська любов не знає страху, сумнівів, користі. Вона очищає нас, зігріває, зупиняє перед безоднею.

Ведуча 1: Мати веде нас, спочатку боязких, невпевнених дітей, дорогий всього нашого життя, не припиняючи шлях навіть, коли ми вже стали дорослими. І як би далеко не закинула нас доля, ми завжди відчуваємо серце матері, згадуємо її очі, які недосипали ночей, руки, які пестили нас у дитинстві, тому що душа матері завжди поруч з нами.

Ведуча 2: Кожна мати дає своїй дитині своє благословення, свою раду, свою любов. Нехай минають роки, але завжди буде чути рідний і знайомий з дитинства голос, який прагне до синам і дочкам, щоб зігріти у важку годину, розважити в сумну хвилину, розділити радість і веселощі.

Нехай розквітне над світом в ясний травневий день Таке вічно — незгасаюче святе слово «мама». Благослови Господь і освіти їм сонцем життя

За всю любов і сльози, пролиті ночами.

Далі за сценарієм йде трохи історії про святі

Ведуча 1: А чи знаєте ви, коли і де був заснований свято День Матері? Це сімейне свято має свою біографію, що сходить до початку XX століття. Одна молода американка, мешканка штату Філадельфія, Анна Джарвіс звернулася до конгресменів з проханням присвятити один день року вшануванню матерів, символізуючи його різнокольоровими квітами. Ті, у кого матері живі, повинні були приколоти до одягу рожеву, а ті, у кого вже залишили цей світ – білий бутон. У 1914 році уряд США ухвалив рішення святкувати День Матері, вибравши для цього травень — час весняного буяння квітів. Після Першої світової війни його почали відзначати і в європейських країнах — Швеції, Норвегії, Австрії.

Ведуча 2: У Росії День Матері почали святкувати з тридцятих років ХХ століття. В цей день молилися за здоров’я матерів і за упокій вже пішли. Звідусіль з’їжджалися в батьківську хату діти. Мати зустрічала дітей смачними стравами, але перед тим, як посадити за стіл, окропляла святою водою.

Ведуча 1: Всі почесті в цей день віддавалися Матері. За традицією їй дарували сон-траву і ложку – давні символи життєвої сили і спокою. Яскравим проявом синів і дочірньої любові до матері були зібрані на світанку, пелюстки яблуневого цвіту зі слезинками роси на них. Пелюстками діти обсипали мати. Якщо не було вже до кого поспішати, то ставили в пам’ять про матір свічку перед іконою Богородиці. Також діти приносили на могилу матері стакан з водою та зерном і дві гілочки – з дерева вишні і яблуні, і схилялися над ними зліва – сторони серця.

Звучить пісня

За сценарієм вступають діти

Ведуча 2: У цей день малюки дарували своїм мамам все те, що заздалегідь виготовили власними руками (малюнки, іграшки, вирощені квіти). Також діти писали своїм мамам листи-сповіді, в яких винились і давали обіцянку виправитися. Наші любі, добрі мами. Ми хочемо вибачитися перед вами за те, що іноді засмучуємо вас. Ні, ми не можемо пообіцяти, що жодного разу не напроказничаем, але з цього дня постараємося якомога менше завдавати вам клопоту.

Дитина 2: Спасибі, спасибі, мами, Що ви тут сьогодні з нами. До вас перше наше слово:

Мами, будьте здорові!

Дитина 1: Дякую, що так смачно нас годували, Що нас так ретельно ростили, Що не спали ви ночами.

Серцями залишаючись з нами.

Дитина 3: величезне Спасибі вам за роботу, За руки ваші і турботу, За те, що кожен день і годину

Ви турбуєтесь про нас.

Дитина 4: За доброту, за ніжність до нас Ми дуже вдячні вам. От тому вся дітвора

Бажає мамам всім добра.

Звучить пісня

Ведуча 1: Давно доведено велику силу впливу на людину мистецтва, зокрема творів художньої літератури. Світовій літературі по праву належать великі образи жінок, матерів, створених О. Пушкіним, М. Некрасовим М. Гірким. Можна стверджувати, що вони створили гімн Матері.

Ведуча 2: Не може не бентежити образ скорботної Божої Матері, яка є образом-символом духовного очищення в нашому світі

Я таку тебе завжди бачу, Образ в серці такий несу – Материнську любов гарячу,

І твоєї душі красу.

Ведуча 2: Напевно, багато хто з присутніх асоціює своє дитинство з піснею матері, сумною і веселою. І зараз ми пропонуємо вам творче змагання на краще виконання колискових, взяти участь запрошуємо мам і бабусь.

(Проводиться конкурс «Колискова пісня»)

Ведуча 1: Здавна так повелося, що завжди поважали матерів, у яких багато дітей. До речі, раніше багатодітна мати була звичайним явищем на відміну від теперішнього часу, коли такі жінки є винятком. Саме це викликає особливу повагу до жінок, які зважилися народити троє, четверо і більше дітей. І зараз ми запрошуємо на сцену таких жінок, шанованих … (називають ім’я, по батькові і прізвища багатодітних матерів).

Ведуча 2: (звертаючись по черзі до жінок, задає їм питання, а вони — відповідають):

Було мрією вашого життя мати багато дітей, чи це випадковість? Що ви вважаєте головним у вихованні дітей? чи Є у вашій сім’ї девіз, що визначає суть ставлення до життя, ваші взаємини? Які традиції дотримується ваша сім’я?

Які сімейні свята ви відзначаєте всією сім’єю?

Ведуча 1: Спасибі за цікаві розповіді. За те, що ви Берегині роду, його тепла, щастя, любов (дарує присутнім на сцені квіти)

Східний танець від дітей, як подарунок матерям

Ведуча 2: А зараз ми запрошуємо молодих матерів до участі в конкурсі «П’ять важких ситуацій».

Що ви зробите, якщо ваш малюк голосно кричить в громадському місці? Як ви відреагуєте на те, що ваша дитина почала лаятися? Що ви відповісте на питання трирічного малюка «Звідки я взявся?» Як ви вчините, якщо ваша дитина принесе додому цуценя, а ви не хочете заводити тварину?

Ваша реакція на прохання дитини мати кишенькові гроші?

Це були жартівливі питання, і ви дали жартівливі відповіді, натомість ми даруємо вам веселу пісеньку «Усмішка»

Ведуча 2: І скільки б нам не було років – 5, 20 або 55 — нам всім потрібна мама. Нам потрібна її любов, турбота, ласка, погляд. І чим більше ми любимо маму, тим ясніше і радісніше стає її життя. Борг перед мамою не можна виміряти, не можна віддати весь до кінця. Намагайтеся відчувати серце матері. Тому що вона у вас одна-єдина.

хороший подарунок на День Матері.